Vyskúšam zoznamku?

Pred pár dňami som sa s nádejou zaregistrovala na nemenovaný zoznamovací portál. Iste, vravím si teraz, muselo mi prepnúť. Mal by byť vcelku seriózny a možno sa tam nájdu aj rozumné existencie, ale stojím vôbec o dakoho?

V rámci toho, že neviem, čo chcem, netuším ani to, ako som na tom s hľadaním spriaznenej duše. Takto si robím cosplay, občas mi zahrabe a šibne, prípadne spím do deviatej a kašlem na okolitý svet. Mám 27 a som single. A vravím si: No a?

Na tom predsa nie je nič zlé, však? Ak si myslíte, že hej, bežte sa zahrabať. Začínam uznávať teóriu, že človek musí vedieť vydržať najprv sám so sebou, mať sa rád, potom môže takúto odozvu čakať aj od okolia.
(A ako sa mať rád? Pomohlo mi vyše 8 rokov terapie? Odpoveď je: Mierne. Snažím sa o to, keďže je to základ prijateľnej existencie. Ale že sa neviem dokopať k XY lekárom je už smutnejšie.)

Osamelosť je hrozná, no hľadať si niekoho len na výplň času, priestoru, srdca mi pripadá ako využívanie dotyčného. Okrem toho – nechcem liezť zas do politiky, ale nedá mi to – moja veková kategória je plná vypatlaných kotlebovoličov, ktorí si nevidia ďalej od nosa. Dokonca aj údajní vysokoškoláci, ah! Ale školstvo neprešlo reformou a vieme, čo učí, že áno?

Okej, ďalej od tejto témy. Ako vravím, zaregistrovala som sa a odvtedy som tam bola cca raz, aby som zistila, že mi zamietli povolanie, ktoré som si uviedla: cosplayerka. Nechápem prečo. Okej, cosplay ma už v princípe neživí, ako sa tváril pár chvíľ a stále tu nemá tradíciu, ale aspoň by som mohla nadviazať rozhovor odpoveďami na otázku: “Čo je to za prácu?” Takto sa bojím napísať prvá, bojím sa aj reagovať na “úsmev”, ktorý mi tam pár mužov poslalo a najmä sa hrozím vzťahu. (Zároveň po ňom túžim, no pochopte to.)

Čím viac premýšľam nad slovami svojho lekára z PK, ktoré mi adresoval pred 7 rokmi, tým viac pravdy v nich nachádzam. Zneli zhruba tak, že vzťah nepotrebujem a v prípade, že by mi chýbal sex, tak si mám poradiť sama. Na vystavanie šťastia nepotrebujete druhého človeka, práveže by ste nikomu svoj dobrý pocit nemali dávať do rúk, pretože nikdy neviete, kedy ho hodí o zem. Každý je strojcom svojho šťastia, to je svätá pravda. Na prítomnosti druhého nemusíte stavať svoju existenciu, a už vôbec nie na nejakých deťoch a sobášoch. Preboha, žijeme v 21. storočí, keď je Zem zdevastovaná, vám nepripadá mať v tomto období deti ako najvyššia miera nezodpovednosti a sebectva?

A čím viac uvažujem nad tou zoznamkou, tým mi pripadá byť zbytočnejšia. Aspoň pre mňa, nech si tam druhí sú, koľko chcú, však. Nemám nič proti mužom, len by už mohli vymrieť, toľko k môjmu názoru. Podaktorí sú okej, napr. drahí Jim či F., ale to sú kamaráti a je to tak okej. Na mňa bohužiaľ vo vzťahoch letia sebeckí idioti, nech už je to z akéhokoľvek dôvodu, ktorí si môžu…

Nechcem byť vulgárna, domyslite si. Preto teraz zvažujem, že rovnako rýchlo ako som so zoznamkou začala, tak s ňou i skončím. Rozosmievajú ma slová F.: “Vieš, ale tam sú väčšinou typy ako: Hello, me want many sex“, na ktorých bude dosť pravdy, to uznávam. Skrátka mám nešťastie v láske, holt aj takí musia byť.

(Zdroj prezent. obr.)

3 thoughts on “Vyskúšam zoznamku?

  1. Elizabeth píše:

    Zoznamky sú nanič. Ale aj tak tam po nejakom čase zo zúfalstva skončím a potom si nadávam a po týždni mažem profil. .D Dúfam, že som sa už konečne poučila a profil si tam znovu nezaložím. Každopádne, keď mi zas zašibe, tak mi pripomeň, že som to už skúšala a nemalo to cenu. 😀 😀

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.